Su ve sabun lekesinden eser bırakmıyor! Yüzeyi pırıl pırıl yapan doğal karışım

Sirke ve karbonat karışımı

Bir kaba eşit miktarlarda beyaz sirke ve karbonat alın. Bu karışımla duş kabininizi güzelce temizleyin. 15-20 dakika bekletin ve ardından durulayın. Kireç lekeleri ve sabun kalıntılarıyla mücadele ederek duş kabininizi parlatmanıza yardımcı olacaktır.

Limon suyu ve tuz

Bir kaba tuz ve limon suyu karışımı yapın. Karışımı duş kabininize uygulayın ve yumuşak bir sünger veya fırça ile iyice temizleyin. Limon suyu lekelerin çözülmesine yardımcı olacaktır.

Yağ ve sirke

Bir sprey şişesine eşit miktarlarda su, beyaz sirke ve bitkisel yağ ekleyin. Duş kabininize uygulayın ve bir bezle silin. Yüzeyi parlatan bu karışım aynı zamanda yüzeyi de parlatacaktır.

Karbonat ve su

Karbonat ve suyu karıştırarak krem kıvamında bir pasta yapın.Duş kabininize üzerine uygulayın ve yumuşak bir sünger ile ovup durulayabilirsiniz. Parlamış bir yüzey göreceksiniz.

Epsom tuzu ve lavanta yağı

Bir kaba sıcak su, epsom tuzu ve birkaç damla lavanta yağı ekleyin.Bu karışımı duş kabininize uygulayın ve bir süngerle silin. Duruladıktan sonra hem temiz hem de hoş kokulu bir duş kabini elde edeceksiniz.

Duş kabininizin daha uzun süre temiz kalmasını sağlamak için birkaç basit adım da takip edebilirsiniz.

Bir temizleyici kullanmasanız bile, her kullanımdan sonra duş kabini kapılarınızı silerek kurulamak için bir silecek veya mikrofiber havlu kullanın. Eğer bir temizlik ürünü veya karışımı kullanıyorsanız bir sprey şişesinde karıştırın ve günlük kullanım için duşta saklayın.

Sabun köpüğünü azaltmak için duş jeline geçin. Sudaki minerallerle reaksiyona girerek su lekeleri oluşturma olasılığı kalıp sabuna göre daha azdır. Suyun sert olduğu bir bölgede yaşıyorsanız evinize su yumuşatma sistemi kurmayı düşünün .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x